Veri Laboratuvarı, Özyeğin Üniversitesi & Sürdürülebilir Mobilite İnisiyatifi 

“Veri Laboratuvarı, Özyeğin Üniversitesi ve Sürdürülebilir Mobilite İnisiyatifi iş birliğiyle “İklim ve Mobilite Datathonu”nu gerçekleştiriyoruz!

İklim ve Mobilite Datathonu, veriye meraklı herkesi, veri geliştiricilerini, veri bilimcilerini, iklim ve hareketlilik alanlarında çalışan profesyonelleri bir araya getirerek katılımcılara dünya sorunlarını çözmeleri için veriye dayalı benzersiz bir fırsat sağlıyor. İklim değişikliğiyle mücadelenin başarıya ulaşması için sürdürülebilir ulaşım sistemleri, karbon fiyatlandırması, sürdürülebilir tarım, enerji kaynakları, mikro-mobilite çözümleri vb. alanların ön plana çıktığını biliyoruz ancak öncelikli olan veri odaklı çözümler geliştirmek olduğuna inanıyoruz. Etkinliğimizde katılımcılara, İBB Açık Veri Portalı’ndaki veri kümelerini kullanarak çevre ve mobilite alanında yaşanan sorunlara veri odaklı yenilikçi çözümler geliştirmeleri için olanak sağlanacaktır. Katılımcılardan iklim, ulaşım ve hareketlilik ile ilgili çözüm önerileri üretmeleri istenecektir. Hibrit bir formatta 5 gün boyunca gerçekleştirilecek olan Datathon; fikir geliştirme, iş modeli oluşturma ve sunum teknikleri eğitimleri ile seminerler ve birebir mentorluk oturumları gibi çeşitli etkinlikleri de içerecektir. Katılımcıların çözümleri yaratıcılık, uygulanabilirlik, ticarileşme, özgünlük, takım çalışması, sunum becerisi ve toplumsal fayda/sürdürülebilirlik kriterlerine göre değerlendirilecektir.

Etkinliğimiz, iklim ve hareketlilik konularına ilgi duyan, veriye dayalı analiz merakı olan tüm bireylere açıktır. Sizi aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!”

Program süreci: 2 Ekim-14 Ekim

Son Başvuru Tarihi: 24 Eylül

Programa başvuru formunu doldurarak kayıt yapabilirsiniz.

İklim ve Mobilite Datathonu- Ekip Başvuru Formu
Tasarım, Şehir Planlama, Fotoğrafçılık vb.
tasarım, şehir planlama, fotoğrafçılık vb.
Tasarım, Şehir Planlama vb.
Tasarım, Şehir Planlama vb.
Kişisel Verilerin işlenmesi hakkında ilgili metni https://docs.google.com/document/d/1BNfSEPFVtXFP-jWkmE_Wdnis6XKHKhVG/edit okudum.