İSTANBUL VAKFI
BURS BAŞVURU SÜRECİ KAPSAMINDA KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN ÇOCUK AYDINLATMA METNİ

MERHABA!
BİLGİLERİNİ BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

Biz Kimiz?
Biz burs almak için başvurduğun, eğitim hayatına destek olmak isteyen İstanbul Vakfı’yız.

Bizimle Paylaşmanı İstediğimiz Bilgilerin Hakkında Açıklamalar
İZİN
18 yaşını doldurmadığın için, senin sağlık bilgilerini kullanmak üzere ailenin veya kanuni temsilcinin iznine ihtiyaç duyduğumuzu belirtmek isteriz. Bu izni verebilmeleri için anne, babanın veya kanuni temsilcinin kendileri ile paylaşacağımız bir izin belgesini imzalamaları gerekir. Bu bilgileri bizimle paylaşmak tamamen sizin seçiminize bağlıdır.

BİLGİLER
Programa katılımın doğrultusunda başvuru sırasında adın, soyadın, T.C. kimlik numaran, cinsiyetin, doğum tarihin, okulunun adı, kaçıncı sınıf olduğun, ders not ortalaman, vukuatlı nüfus kayıt belgen, ailenin gelir bilgileri, annen veya baban şehit/gazi ise şehit/gazi kartları, devlet himayesinde yaşaman durumunda ilgili kurumdan alınan belge, uluslararası bilim/sanat/spor başarın olması halinde resmi başarı belgen, ilgilendiğin sanat/spor/bilim alanları, engellilik durumunun var ise engelli raporun kapsamındaki bilgiler (sağlık bilgisi) ; İstanbul Vakfı olarak faaliyetlerimizi doğru şekilde yürütmek, bir şikayetin olursa seni memnun edebilmek için gereken işlemlerin yapılması, faaliyetlerimiz hakkında seni ve aileni bilgilendirmek ve gereken hallerde seninle veya ailenle iletişime geçebilmek amaçları için kayıt altına alınacaktır.

YASAL GEREKÇE
Adın, soyadın, T.C. kimlik numaran, cinsiyetin, doğum tarihin, okulunun adı, kaçıncı sınıf olduğun, ders not ortalaman, vukuatlı nüfus kayıt belgen, ailenin gelir bilgileri, annen veya baban şehit/gazi ise şehit/gazi kartları, devlet himayesinde yaşaman durumunda ilgili kurum tarafından düzenlenen belgen, uluslararası bilim/sanat/spor başarın olması halinde başarı bilgilerin gibi kişisel verilerin 6698 sayılı Kanun’un md. 5/2-f “İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması” hukuki sebebi uyarınca işlenecektir. İzin başlığı altında detaylı olarak açıklandığı üzere sağlık bilgisi kapsamında yer alan engellilik durumunun var ise engelli raporun kapsamındaki bilgilerin ise 6698 sayılı Kanun’un md. 6/2 “açık rıza” hukuki sebebi uyarınca işlenecektir.

PAYLAŞIM
Kişisel bilgilerini, talep edilmesi halinde ve yukarıdaki amaçlar doğrultusunda devlet kurumlarıyla ve/veya sana hizmet verebilmek için sivil toplum kuruluşlarıyla zorunlu olduğu ölçüde paylaşıyoruz!

Bize Nasıl Ulaşabilirsin?
Kafana bir şey takılırsa veya bir şey sormak istersen ismini, soy ismini, anne ve babanın telefon numarası ve isimlerini yazarak info@istanbulvakfi.istanbul adresine gönderebileceğin bir elektronik posta ile her zaman bize ulaşabilirsin.

                                                                               Kendine iyi bak,
İstanbul Vakfı